Masaż klasyczny (leczniczy) jest metodą leczenia fizykalnego zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych, a w wielu przypadkach przyczyn chorobowych. Polega on na mechanicznym drażnieniu tkanek, günstigste rolex uhren kaufen wywierając pośredni i bezpośredni wpływ na organizm. Składa się z wielu chwytów, ruchów i opracowań (głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania, wibracji, roztrząsania, wałkowania). Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Wykorzystuje się w niej specjalnie wytworzony plaster nieograniczający ruchów. Rozciąga się on tylko na długość, a jego ciężar i grubości są zbliżone do parametrów skóry. Nie zawiera leków ani lateksu, jest odporny na działanie wody, a także umożliwia przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu.

<!–

 • Masaż Klasyczny rozwiń
  • Masaż klasyczny (leczniczy) jest metodą leczenia fizykalnego zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych, a w wielu przypadkach przyczyn chorobowych. Polega on na mechanicznym drażnieniu tkanek, wywierając pośredni i bezpośredni wpływ na organizm. Składa się z wielu chwytów, ruchów i opracowań (głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania, wibracji, roztrząsania, wałkowania), których celem jest nie tylko leczenie custom-paper-writing.com/blog/paper-religion-research, lecz także zapobieganie wielu chorobom. Masaż klasyczny jest również integralną częścią odnowy biologicznej. Na podstawie badań i obserwacji stwierdzono, że spośród znanych metod masażu, masaż klasyczny jest najskuteczniejszy w leczeniu chorób narządu ruchu.
  • Wskazania do masażu leczniczego
 • Masaż Limfatyczny rozwiń
  • Drenaż limfatyczny jest jedną z metod leczenia fizykalnego. Zastosowanie odpowiednich technik pozwala na usprawnienie krążenia limfy przeciwdziałając powstawaniu chorób wywołanych jej zastojem, jak również likwidując jej obrzęki zastoinowe, zapalne i chłonne. Pozwala także na usprawnienie przepływu limfy po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych, przyspieszając powrót do zdrowia.
  • Wskazania do masażu limfatycznego
 • Masaż Sportowy rozwiń
  • Klasyczny masaż sportowy jest formą oddziaływania na organizm sportowca, za pomocą której wykorzystuje się bodźce mechaniczne, głównie w postaci ucisku w celu wywołania odczynów fizjologicznych, w tkankach i narządach wewnętrznych. Masaż sportowy jest jednym z elementów, wchodzących w skład kompleksu zabiegów stosowanych w odnowie biologicznej.
  • Wskazania do masażu sportowego
 • Masaż Relaksacyjny rozwiń
  • Nieodłącznym elementem aktywności zawodowej i sportowej jest stres. Jednym ze środków odnowy biologicznej pomocnym w walce ze stresem jest masaż relaksacyjny, którego celem jest relaks psychiczny i fizyczny. Pozwala on na rozładowanie napięć, rozluźnienie mięśni, poprawę ukrwienia, ułatwienie przepływu limfy.
 • Masaż Antycellulitowy rozwiń
  • Lipodystrofia nazywana potocznie cellulitem lub „skórką pomarańczy” to defekt kosmetyczny polegający na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej połączony z występowaniem obrzękowo- włóknisto- stwardnieniowych zmian tkanki podskórnej. Objawami charakterystycznymi dla cellulitu są zmiany widoczne na powierzchni skóry w postaci uwypukleń, grudek, wgłębień. Do powstawania cellulitu predysponują obciążenia genetyczne, zaburzenia hormonalne i krążeniowe, dietetyczne, siedzący tryb życia, używki, zaburzenia emocjonalne. Celem masażu antycellulitowego jest poprawa ogólnej i miejscowej przemiany materii, stymulacja mikrokrążenia i odtoksycznienie podskórnej tkanki tłuszczowej. Korzystny wpływ masażu dotyczy również jego wpływu na przebudowę mikroarchitektury podskórnej tkanki tłuszczowej.

–>